O marce

Korzenie marki Prestone sięgają początków ubiegłego stulecia, kiedy to w 1927 r. pod tą nazwą pojawił się w Stanach Zjednoczonych pierwszy na świecie płyn do chłodnic oparty na glikolu etylenowym. Chociaż od tamtego czasu formuła płynów do chłodnic znacznie się zmieniła, glikol etylenowy po dziś dzień jest najczęściej stosowaną bazą w procesie ich produkcji.

Prestone uznawany jest za największego innowatora w dziedzinie produktów do ochrony układu chłodzenia. Amerykańskiej firmie zawdzięczamy m.in.

  • wyprodukowanie pierwszego płynu do chłodnic zawierającego glikol etylenowy,
  • wprowadzenie do płynów inhibitorów korozji chroniących elementy układu chłodzenia przed rdzą i tworzeniem się osadów,
  • nowatorskie rozwiązania w zakresie ochrony chłodnic aluminiowych,
  • opracowanie w 2004 r. formuły uniwersalnego płynu do chłodnic, który może być stosowany w każdym układzie chłodzenia, bez względu na markę i model pojazdu.
  • stworzenie nowoczesnych inhibitorów korozji COR-GUARD™ dla uniwersalnego płynu do chłodnic, które chronią układ chłodniczy przez okres do 10 lat lub 480 000 kilometrów.

W ofercie firmy Prestone znajdują się nie tylko produkty do układu chłodzenia, ale również preparaty do pielęgnacji auta, produkty dla warsztatów, dodatki do paliw i wiele innych produktów pomocnych lub wręcz niezbędnych w codziennej eksploatacji auta.

Z myślą o pojazdach i silnikach Heavy Duty, których zadanie to niekiedy nieprzerwana praca w ciężkich warunkach, Prestone stworzył specjalny płyn chłodniczy COMMAND , który ogranicza awarie i kosztowne przestoje, oraz jest w stanie ochronić układ chłodniczy przez okres 1 000 000 kilometrów lub 12 000 roboczogodzin w najbardziej ekstremalnych temperaturach (nawet do -64°C).